sobota, 14 czerwca 2014

My library news and summer books lists.

Książki w moim domu mają szczególne miejsce w domowej biblioteczce. Zawsze wolałam papierową wersję, od słuchowisk czy w wersji e-booków. Ten charakterystyczny zapach nowej książki powinien znać każdy. Dlatego postanowiłam powrócić do tradycji comiesięcznego zakupu nowej książki, bowiem wypożyczanie książek z biblioteki przestało być dla mnie wystarczające.
Dzisiaj zaprezentuję Wam moje zakupowe nowości na najbliższy czas- bliżej nieokreślony wakacyjny, bo trudno mi przewidzieć czy będzie mi dane przeczytać je w spokoju.

Robin Cook- znawca gatunku thrillera medycznego. Z zaciekawieniem sięgam po kolejną jego książkę, co jeszcze można dopowiedzieć w tej dziedzinie. A jednak... czy zmieni się rola lekarza w życiu każdego pacjenta? Czy za pomocą smartfona zdiagnozujemy i uleczymy się sami?

Janusz Leon Wiśniewski- ukochany mój pisarz, autor wielu książek pożartych przeze mnie jednym tchem. Kolejny raz historie ludzi ukazane z niebywałym kunsztem znawcy ludzkich dusz. Czy hotel będzie miejscem zmian dla bohaterów?

Sprawdzę niedługo :)
Tymczasem na zbliżające się lato- czyli czas urlopowy, czas błogiego lenistwa (czego Wam serdecznie z całego serca życzę, bo mnie czeka raczej aktywny czas przy noworodku), czas odrealnienia i ucieczki w marzenia- polecam książkę.
Te, które przedstawię nie są może i nowe, i w tzw. typie dla każdego, ale zapewniam, że nie będziecie się nudzić :)

Chcesz swobodnie przenosić się w przeszłość, kochać bezgranicznie i przeżyć największą przygodę życia?
Polecam całą sagę Diany Gabaldon, począwszy od tomu "Obca".

Kolejno zachęcam do przeczytania kolejnych pozycji autora bestselleru "Samotność w sieci"

Jesteś zwolennikiem powieści historycznej- ta Cię zainteresuje. Kryminalny wątek przepleciony wartką fabułą z historycznymi faktami w tle. 
Warto spojrzeć na Europę XVII wieku okiem włoskiem dziennikarzy Rity Monaldi i Francesco Sorti.

Francuskie małżeństwo Nicci Gerard i Sean French to autorzy doskonałych kryminałów, thrillerów i powieści psychologicznych w jednym. 
Ich książki trzymają w napięciu do ostatniej strony, a każda przeczytana skłania po kolejną.

Wolisz lekko i przyjemnie, lecz nie banalnie? 
Oto trzy pozycje amerykańskich pisarzy, które prezentują tak różne style życia, kulturę i miłość- nie tylko tą pomiędzy ludźmi. 

Zachęcam każdego do lektury- książka jest dobra na wszystko! Bez względu na wiek i płeć. Mam nadzieję, że nadal sięgacie po papierowe wersje i tak samo jak ja delektujecie się, chłonąc jej treść bez reszty :)

2 komentarze:

  1. Jak ciekawe propozycje... zeby tylko jeszcze znalezc na nie chwile wolnego czasu..;);) Ja poki co z braku tegoz wlasnie (dwojka dzieciakow!) posilkuje sie ipodem pelnym audiobook`ow:)
    Pozdrawiam i milej lektury zycze! Anka

    OdpowiedzUsuń
  2. fajne propozycje, wszystkie kusza! :) może wrócę do Wiśniewskiego, bo po "Samotności w sieci" te kolejne mnie rozczarowały :)

    http://lamodalena.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Komentuj zgodnie z kulturą blogową- szanuję Twoje zdanie, ale wszystkie obraźliwe komentarze będą usuwane.