sobota, 24 sierpnia 2013

The grass is always greener on the other side.

Lubię te nasze polskie zakątki-przyciągają mnie jak magnes. Wiem, że tysiące Polaków wybiera wczasy zagraniczne, najlepiej ciepłe kraje, ale ja lubię zwiedzać, odwiedzać i stale widzieć coś nowego w starych kątach ;). Owszem ciepłymi plażami i egzotycznymi klimatami nie pogardzę, ale chwilowo z przeróżniastych przyczyn, muszę spasować. Dzisiaj zgodnie z ostatnią obietnica post inny niż dotyczący mody i niech tak zostanie :)
Dzisiaj zaprezentuję Wam
Muzeum Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec.


Oba miejsca znajdują się w województwie małopolskim, niedaleko Chrzanowa czy Alwerni.
Dokładny adres to: Wygiełzów, ul. Podzamcze 1


Pokaż Bez tytułu na większej mapie

Najlepiej wybrać się na pieszą wędrówkę rezerwując kilka godzin. Możemy od razu zwiedzić oba miejsca: zamek i skansen za mniejsza opłatą.

Już dzisiaj

ZAPRASZAM NA IMPREZY ORGANIZOWANE NA TERENIE ZAMKU I SKANSENU

XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej. 
Koncerty odbywają się w niedzielę od połowy sierpnia do końca września. Wśród wykonawców gościć będą artyści polscy i zagraniczni- poniżej dokładny repertuar.

01.09.2013 

ZLOT WIEDŹM I CZAROWNIC 
Impreza na zamku Lipowiec, która zabiera wszystkich odważnych w świat iluzji i magii. Szereg atrakcji, w tym wybór Miss Czarownic -chyba się nadaję ;) oraz konkurs na największy kapelusz wiedźmy. Mile widziane wszystkie czarownice i wiedźmy z odpowiednim wyposażeniem i ubiorem, którego nie powstydziłaby się żadna "porządna" czarownica :)
W tym samym dniu odbędzie się również impreza pod nazwą:
"ZIEMNIACZYSKO POD LIPOWCEM"
czyli wszystko co dotyczy ziemniaka :), mniam, ślinka cieknie na samą myśl... Oprócz tego pokazy rzemiosła lokalnych artystów, , konkursy dla dzieci i dorosłych, występ lokalnych artystów.

22.09.2013

Tradycyjny odpust "Pod czerwoną jarzębiną"- jedno z najbardziej uroczystych wydarzeń w tym rejonie, przybliżające historię ludową, odbędą się prezentacje dawnych rzemiosł oraz pokazy tradycyjnych zajęć wiejskich. Uroczysta msza św. odbywa się w kościele w Ryczowie.
Ja z moją połówka jabłka (od dziś wdzięcznie nazywanym na blogu "jabłkiem") jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami czworonogów- piszę w liczbie mnogiej bo to dwa duże psiaki :) i w naszych wojażach kierujemy się możliwościami podróży z nimi. Musze tu zaznaczyć, że ponad połowa gospodarstw domowych w Polsce posiada czworonoga, ściślej psa lub kota. Czas wakacji jest zatem najtrudniejszym, pod względem wyboru- jechać na urlop z psem, komu powierzyć opiekę lub gdzie umieścić czworonoga, jechać-nie jechać. Oczywiście pisze tu o prawidłowych i normalnych zachowaniach, jakie powinny towarzyszyć każdemu rozsądnemu i odpowiedzialnemu właścicielowi. Nie chcę pisać o okrucieństwie istoty ludzkiej, bo brakło by miejsca nie tylko w tym poście... Zatem, jak podróże to z całą gromadą :)Zapraszam zatem do oglądania i podziwiania :) Ale ostrzegam- zdjęć będzie dużo :)

 

Na terenie skansenu prezentowana jest również wystawa oraz organizowane są festiwale (ostatni ETNOfestiwal miał miejsce 21.07.2013r.)
"CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE"

1 komentarz:

  1. uwielbiam takie miejsca jak ten zamek, mają taki niesamowity klimat :)

    OdpowiedzUsuń

Komentuj zgodnie z kulturą blogową- szanuję Twoje zdanie, ale wszystkie obraźliwe komentarze będą usuwane.